Ubezpieczenia Tarnobrzeg

Udane wakacje Malinowskich z Tarnobrzega, dzięki wykupionemu ubezpieczeniu turystycznemu.

 

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE – KUPOWAĆ CZY NIE?

 

Wiele osób zastanawia się czy jadąc za granicę warto wykupić ubezpieczenie turystyczne i ponosić dodatkowe koszty.

Spośród tylu propozycji na rynku jakie ubezpieczenie wybrać? Wakacje to czas relaksu, więc po co z góry zakładać, że przydarzy się coś złego? Czy jest ono naprawdę niezbędna, skoro prawie wcale nie choruję? Pytania można by tu mnożyć. Przytoczmy więc historię państwa Alicji i Sebastiana Malinowskich z Tarnobrzega, którzy na własnej skórze przekonali się co daje wykupiona na wyjazd polisa ubezpieczeniowa.

 

Malinowscy na wakacjach w słonecznej Italii

  

W ubiegłym roku Malinowscy postanowili wyjechać na dwa tygodnie do Włoch. Pan Sebastian udał się do biura podróży w Tarnobrzegu, by zarezerwować hotel, który polecili mu znajomi. Transakcja przebiegła bardzo sprawnie. Pracownik biura poinformował, że rezerwując poza pakietem przelot i hotel nie posiadają ubezpieczenia turystycznego i zachęcił do zakupu polisy w Towarzystwie Ubezpieczeń Europa. Z uwagi na to, iż posiadają dwójkę małych dzieci: 4 letnią córkę i 2 letniego synka zdecydowali się ubezpieczyć. Mimo tego, iż pociechy nie chorowały zbyt często, to i tak postanowili dmuchać na zimne. Przy zakupie otrzymali oni polisę z numerem kontaktowym infolinii.

Na miejsce wypoczynku wybrali jakże urokliwe miasteczko Lido di Jesolo w okolicach Wenecji. By podróż była jak najmniej uciążliwa dla dzieci wybrali samolot, uważając, że to najlepszy środek transportu. Już podczas startu córeczka państwa Malinowskich poczuła mocne kłucie w uchu, które z każdą chwilą się nasilało. Mimo tego podróż mijała bardzo przyjemnie. Po przybyciu do hotelu ból ucha u dziecka jednak z każdą chwilą się zwiększał, co spowodowało panikę u rodziców. Zbliżała się noc, a zakupiony w pobliskiej aptece środek przeciwbólowy nie działał. Konieczna była konsultacja lekarska. Mimo późnych godzin nocnych zdecydowali się zadzwonić na infolinię do Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Zaskoczeniem dla rodziców był fakt, iż rozmawiają z konsultantem w języku polskim. Obawiali się, iż nie będą mogli się dobrze porozumieć w języku angielskim. Z łatwością przekazali wszelkie informacje dotyczące stanu swojego dziecka i objawów towarzyszących chorobie. Po kilkudziesięciu minutach w pokoju hotelowym pojawił się lekarz pediatra. Dokładnie przebadał córeczkę państwa Malinowskich i zdiagnozował u niej ostre zapalenie ucha środkowego. Zalecił przyjmowanie antybiotyku. Rodzice dziewczynki otrzymali bezpłatnie zapas leków na 10 dni. Po podaniu lekarstwa już na drugi dzień córeczka poczuła się dużo lepiej, a na trzeci z opaską na głowie zakrywającą uszy z radością pluskała się w morzu.

Piątego dnia wieczorem siedząc na hotelowym tarasie i wpatrując się w morze zdali sobie sprawę jak dobrego wyboru dokonali, wykupując ubezpieczenie turystyczne w Towarzystwie Ubezpieczeń Europa. Dzięki temu zaoszczędzili nie tylko czas, ale i pieniądze. Musieliby bowiem znaleźć na własną rękę lekarza, ponieść koszty wizyty i porady lekarskiej, a także wydatki związane z wykupem potrzebnych leków. Równowartość tych środków postanowili przeznaczyć na całodzienną wycieczkę do Wenecji. Bezcenny dla rodziców był widok szczęśliwych, roześmianych dzieci pałaszujących smakowite smerfowe lody.

Po powrocie do Tarnobrzega dzieci długo wspominały w przedszkolu te wyjątkowe wakacje. Mimo choroby dziecka podczas wyjazdu, państwo Malinowscy zaliczają pobyt we Włoszech do bardzo udanych.

  

Ubezpieczenie gwarancją udanego wypoczynku

 

Podsumowując, trzeba sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że wybór jest bardzo prosty. Decydując się na jakikolwiek wyjazd za granicę warto dołożyć parę groszy i wykupić ubezpieczenie turystyczne, najlepiej w Towarzystwie Ubezpieczeń Europa. Dzięki temu będziemy mieli zapewnione pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, a także transportu medycznego. Podejmując decyzję warto zwrócić uwagę na rejon, do którego się udajemy i do tego dostosować sumę ubezpieczenia.

Kluczowym argumentem przy zakupie powinien być także zakres assistance, a więc m.in. całodobowy dyżur Centrum Pomocy, organizację pomocy medycznej, pomoc w razie utraty dokumentów i środków płatniczych, a nawet opiekę nad nieletnimi dziećmi.

Uzupełnieniem pakietu są ubezpieczenia NNW, OC i bagażu podróżnego. Szczegółowe informacje o dostępnych wariantach dostępne są na stronie www.orbisan.pl lub telefonicznie pod numerem 15 822 96 60.

Warto mieć pewność i gwarancję, że podczas zagranicznego wyjazdu nie będziemy musieli się martwić o koszty i o swoje bezpieczeństwo.

Joomla templates by a4joomla